Варна и София с титлите от „Мастърс” на „зелен” корт на „Дема"

13-09-2013 17:02

Завърши тенис турнирът „Мастърс” по програмата на БФТ „Тенис 10”  на „зелен” корт , организиран от в. Стандарт” и за наградите на ОББ. В престижното състезание на СК „Дема” в София участие взеха 32 момичета и момчета до 10-годишна възраст от цялата страна. Те бяха излъчени на първенства във всеки от шестте региона на БФТ.

При момчетата единствено шампионът Пьотр Нестеров  („Черно море-Елит” Вн) завърши без загуба.  След него се наредиха съотборникът му  Николай Неделчев  и Никола Керемедчиев (ТК „ДЕМА”).

Драмата при момичетата бе пълна, защото първите Лиа Каратанчева (ТК „София”), Велина Минчева („Албена” Пд) и Стела Пеева („Галакси” Бс) завършиха с равни показатели. Заради по-доброто си геймово съотношение титлата отиде при Каратанчева.

Състезателите играха по системата – в групи всеки срещу всеки. Според класирането си определиха нови групи, в които се подредиха от първо до шестнадесето място. Така всеки участник изигра по шест мача за два дни. Общо за състезанието се изиграха 96 срещи.