Шампионско начало за Анди Мъри в Ню Йорк

29-08-2013 11:19 | Николай Драганов

Действащият шампион от Откритото първенство на САЩ Анди Мъри започна отлично защитата на своята титла, след като надигра с категоричното 6:2, 6:4, 6:3 опитния Микаел Лодра.

Още в първия гейм на първия сет Анди проби съперника си, а в седмия гейм го направи за втори път за 5:2, като малко след по-късно затвори частта, без даде нито една точка за пробив на французина.

Известни проблеми за Мъри имаше на старта на втория сет, който започна с пробив в полза на Лодра във втория гейм и преднина от 3:0. Последва моментален отговор на шампиона -  пет поредни гейма с два пробива за преднина от 5:3, а малко по-късно и 2:0 сета.

В третата част Мъри отново показа далеч по-високо ниво, проби в третия гейм за 2:1, а при 4:3 спаси точка за пробив, малко след което достигна до 3 мачбола в подаването на Лодра и още от първия проби, с което си гарантира и успеха.

Следващият съперник на британеца по пътя към защитата на трофея ще бъде аржентинецът Леонардо Майер, който се наложи трудно с 7:6(4), 6:4, 3:6, 7:6(4) над Виктор Ханеску.

С победа на US Open потегли и шампиона от 2001 година и бивш №1 в света Лейтън Хюит, който се наложи в четири сета над Брайън Бейкър след 6:3, 4:6, 6:3, 6:4 в отделните части.

Следващият съперник на австралийския ветеран е далеч по-тежък – Хуан Мартин дел Потро. Един от скритите фаворити в турнира и шампион от 2009 година, загуби сет срещу Гилермо Гарсия-Лопес, но все пак се наложи след 6:3, 6:7(5), 6:4, 7:6(7).