Успешен старт за Цветана Пиронкова в Ню Хейвън

16-08-2013 23:24 | Станко Димов

Цветана Пиронкова започна по успешен начин участието си в квалификациите на силния турнир за жени в Ню Хейвън, САЩ. В двубой от първи кръг на пресявките, пловдивчанката се наложи със 7:5, 6:3 над Марина Еракович.

Двубоят между двете продължи едва 75 минути, като се реши от няколко точки, в които Цвети показа по-голяма концентрация и решително. Особено колеблив и за двете бе първият сет, в който Пиронкова и Еракович осъществиха общо 5 пробива. За радост нашето момиче се оказа победител – 7:5. Важно е да се отбележи, че Цвети записа сериозен обрат в сета, тъй като в един момент изоставаше с 2:5 гейма.

През втората част Пиронкова сервира просто брилянтно, като загуби едва 2 точки при начален удар. Логично нашето момиче търпеливо чакаше своя момент да атакува сервиса на Еракович, с което да си гарантира й успеха.

Победата гарантира на Пиронкова 8 точки за ранглистата, а във втори кръг на квалификациите тя ще срещне победителката от двубоя Каролин Гарсия (Франция) – Елена Балтача (Великобритания). За да се добере до основната схема на турнира, Пиронкова ще трябва да постигне още 2 победи в квалификациите.

Турнирът в Ню Хейвън е с награден фонд близо $700 000, а шампион миналата година стана Петра Квитова.