Българин на полуфинал на международния турнир в Банкя

07-08-2013 14:20

Ще има български тенисист на полуфиналите на международния турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа, който се провежда в Банкя. Това стана факт, след като в единия четвъртфинал при юношите ще се срещнат водачът в схемата Калоян Димитров и преминалият през квалификациите Илиян Дробенов.

Финалистът от международния турнир на ТК "Левски" миналата седмица Димитров отстрани Ран Амар от Израел с 6:4, 6:2. Двамата играха и в София преди дни и тогава състезателят на ТК "Локо98" (Пловдив) се наложи с 6:2, 6:2.

В днешния мач държавният шампион в своята възрастова група имаше затруднения в началото, но след 4:4 в първия сет, Калоян спечели осем от оставащите десет гейма в мача.

Дробенов от своя страна беше категоричен срещу поставения под №8 в схемата Михаил Кусески от Македония и го победи с 6:1, 6:3.

Третият българин на осминафиналите беше Симон-Антони Иванов. Варненецът се отказа заради контузия срещу №7 Павел Семидохин от Русия при резултат 5:7, 0:4.