Иво Карлович на финал в Богота без допуснат пробив



20-07-2013 23:45

Иво Карлович все още не е допуснал пробив в своите сервис геймове по пътя си към финала на АТР 250 турнира в Богота. Хърватинът надви в полуфиналите Кевин Андерсън с 6:4, 6:7, 6:3 и се класира на първи финал от три години насам.

Карлович реализира общо 22 аса по пътя си към победата и за над два часа игра се наложи да спасява едва една точка за пробив.

Неговият последен финал на подобен турнир бе през 2010-а, когато загуби от Ърнест Гулбис в Делрей Бийч.

Последната титла на 34-годишният Карлович бе преди близо пет години в Нотингам, когато надигра Фернандо Вердаско на трева.

Във финалния двубой в Богота той ще се изправи срещу №122 Алехандро Файа. Колумбиецът е спечелил единственият им мач до момента на "Ролан Гарос" 2008 с 3:2 сета.

Финалният двубой е в неделя от 19,00 часа.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Argentina Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Буенос Айрес
Настилка: Клей
Награден фонд: $688,985

Official Website | Livescore
Турнир: Delray Beach Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Делрей Бийч, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $710,735

Official Website | Livescore
Турнир: Open 13 Provence
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Марсилия, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €767,545

Official Website | Livescore
Други новини