Фаворитите с успешно представяне на "Девин къп"

07-06-2013 17:01

Водачите в схемите при юношите и девойките на Държавното лично първенство по тенис "Девин къп" до 18 години се класираха убедително на четвъртфиналите на турнира, който се провежда на кортовете на ТСГК в София.

При юношите Алекс Мартински победи съотборника си в ТК "Левски" Венцислав Калпачки с 6:0, 6:3. Следващият съперник на Мартински е №6 Тед Бачев от клуба домакин.

Вторият в схемата Вълко Нешев ("Левски") обаче отпадна на осминафиналите. Той беше победен от Мирослав Георгиев (ТСГК)
с 6:2, 7:5.

При девойките първата поставена Габриела Михайлова ("Спорт палас") се наложи над Алина Каражова ("Лозенец 2000") с 6:2, 6:2 и чака на четвъртфиналите Габриела Якалиева ("Локомотив"-Пд).

Приключи участието си №3 в схемата Даниела Кабакова ("Младост"-Вн), която загуби от Виктория Бърдарова ("Албена"-Пд) с 1:6, 4:6.