Серина прегази като валяк Ерани (видео)

06-06-2013 20:18 | Николай Драганов

Световната №1 Серина Уилямс буквално прегази Сара Ерани по пътя към финала на "Ролан Гарос", където вече я очаква Мария Шарапова. Американката се наложи с 6:0, 6:1 над миналогодишната финалистка в мач без абсолютно никаква интрига.

Само за 46 минути Уилямс смачка италианката, като записа 40 срещу 2 уинъра и даде точно един гейм на своята съперничка, след спечелването на който Ерани победоносно вдигна ръце във въздуха почти като след победа.

Съботният сблъсък срещу Шарапова ще бъде първи финал за Серина от 2002-ра година насам, когато триумфира и с единствената си титла на "Ролан Гарос".

Победата над Ерани бе 30-та поредна за световната №1, а статистиката и срещу италианката също е достатъчно красноречива - шест победи от шест мача.

За показаното в днешния мач достатъчно говори факта, че първият си уинър Ерани записа при резултат 6:0, 3:0 в "победоносния" за нея четвърти гейм на втората част.

В опит да спечели 16-тата си титла на сингъл в турнири от Големия шлем, Серина ще трябва да запише нов успех срещу актуалният шампион Мария Шарапова. Статистиката от мачовете помежду им също е меко казано в полза на американката - 13 победи от 15 мача и 11 поредни успеха от 2004-та година насам.