Торта, цветя, песни и победа за рожденика Надал

03-06-2013 18:57 | Станко Димов

Рафаел Надал намери най-добрия начин да отпразнува своя 27-и рожден ден! Навръх лични си празник, испанецът се наложи с 6:4, 6:1, 6:3 над Кей Нишикори, благодарение на което достигна до четвъртфинал на „Ролан Гарос”.

Непосредствено след успеха шампионът от миналата година бе приятно изненадан, след като организаторите внесоха огромна торта на корта, а публиката запя „Честит рожден ден”.

Освен това рожденикът получи и букет цветя от децата, които събират топките, което допълнително го трогна.

Постепенно Рафа започва да намира формата си във френската столица. След като в първите си два двубоя загуби по сет, то в трети и четвърти кръг Надал се поздрави с чисти победи. Неговият следващ съперник ще бъде определен от двубоя между Ришар Гаске и Станислас Вавринка.

Любопитен факт е, че Рафаел Надал достига до четвъртфинал на "Ролан Гарос" за 8-и път от 9 участия в турнира. Това е 5-и случай, в който Рафа играе навръх рождения си ден, а резултатът очаквано е 5:0 победи.