Новак Джокович се върна на победния път в Рим

14-05-2013 19:15 | Станко Димов

Новак Джокович се върна на победния път и стартира уверено участието си на „Мастърс 1000” в Рим. В двубой от втори кръг сърбинът се наложи с 6:2, 6:3 над испанеца Алберт Монтанес.

Срещата между двамата се игра на Централния корт във Вечния град и продължи малко повече от час (69 минути).

В началото на двубоя сърбинът имаше леки колебания, като дори позволи на 89-ия в света Монтанес да дръпне с пробив – 2:1. Ноле обаче не допусна повече изненади и светкавично отговори, печелейки първата част с 6:2 и повеждайки с 4:1 във втория сет.

В крайна сметка сърбинът взе своето и достигна до трети кръг в турнира, където ще се изправи срещу намиращия се в отлична форма Станислас Вавринка или Александър Долгополов.

Джокович е двукратен шампион в Рим (2008, 2011), а миналата година игра финал в турнира (загуби от Рафаел Надал).

По-късно тази вечер участието си в Рим започва друг от претендентите за трофея – Роджър Федерер. Първият съперник на швейцареца е един от местните любимци – Потито Стараче.

Шампионът Рафаел Надал пък ще започне защитата на трофея си в сряда, а негов съперник ще бъде друг италианец – Фабио Фонини.