Федерер се провали в Мадрид, губи второто място в света

09-05-2013 19:53 | Станко Димов

Роджър Федерер отпадна в трети кръг на „Мастърс 1000” турнира в Мадрид. Швейцарецът отстъпи с 4:6, 6:1, 2:6 пред най-добрия азиатски тенисист Кей Нишикори.

Поражението ще коства скъпо на Федерер, който имаше да защитава титла от Мадрид. Отпадането още в трети кръг означава, че от понеделник Федерер ще загуби второто място в ранглистата, на което ще се изкачи Анди Мъри.

След като си размениха по един сет, Кей Нишикори започна отлично в решителната трета част и поведе с 4:1 гейма, след което не позволи на именития си съперник да се върне в мача.

Японецът има отлична възможност да се класира за полуфинал в турнира, тъй като следващият му съперник поне на хартия изглежда напълно преодолим – Пабло Андухар.