Азаренка напусна Марбея с контузия

09-04-2010 21:59 | Станко Димов

Поставената под номер 1 в основната схема Виктория Азаренка напусна турнира Andalucia Tennis Experience в Марбея. Родената в Беларус състезателка се отказа в мача си от четвъртфиналите, след като получи контузия в крака.

Иначе Азаренка отново бе на познатото си много високо ниво и водеше в резултата с 4-0 гейма срещу Мария Хосе Мартинес (Испания). Азаренка получи помощ от лекаря по време на мача, но дори и това не успя да и помогне да завърши срещата.

Все още не е ясно колко сериозна е травмата на Азаренка и дали ще може да участва на започващия в края на май "Ролан Гарос".

Място на полуфинал намери номер 2 в схемата Флавия Пенета. Сексапилната италианка се наложи с 6-4, 7-6 (4) над румънската квалификантка Симона Хелеп.

Място сред най-добрите 4 в Марбея заслужи и представителката на домакините Карла Суарес Наваро, която надви германката Татяна Малек.