Мария Шарапова оцеля в изключителна 3-часова битка

25-04-2013 22:25 | Станко Димов

Мария Шарапова започна по успешен начин защитата на трофея от турнира в Щутгарт (WTA Premier). В двубой от втори кръг на основната схема, рускинята се наложи с 6:4, 6:7 (3), 6:3 над Луцие Шафаржова (Чехия). Срещата бе изключително равностойна и напрегната,а победителката стана ясна след 3 часа и 10 минути игра!

Още в самото началото на срещата стана ясно, че ни предстои да гледаме епична битка. Шарапова успя да измъкне първия сет с 6:4, но за тази цел и трябваше повече от час игра.

През втората част двубоят продължи да бъде равностоен, а след няколко страхотни изпълнения на Шафаржова, гарнирани с грешки на Шарапова, чехкинята поведе с 5:2 гейма. Шампионката от миналата година обаче демонстрира изключителния си борбен дух и успя да изравни за 5:5, а малко по-късно двете докараха сета до тайбрек. В допълнителния гейм чехкинята бе перфектна и след 7:3 точки изравни резултат – 6:4, 6:7.

Така двете докараха двубоя до трети сет, който за разлика от предходния започна без пробиви. В началото рускинята бе притисната здраво до стената, но неутрализира брейк-пойнтите, които се откриха пред опонентката й.

В шестия гейм Мария Шарапова успя да осъществи така важния пробив и поведе с 4:2, след което взе два поредни сервис-гейма и затвори мача – 6:4, 6:7, 6:3 след 3:10 часа престой на централния корт.

В спор за място на полуфинал Шарапова ще се изправи срещу друга бивша №1 в света – Ана Иванович, която по-рано през деня се наложи в два сета над Надя Петрова.