Вожняцки с разочароващо представяне в Щутгарт

24-04-2013 17:55 | Станко Димов

Карло Суарес Наваро победи световната №10 в мач от първи кръг на турнира на клей в Щутгарт. Испанката се наложи с 2:0, в отделните части 7:6 (6), 6:1. Поставената под №7 в схемата и бивша водачка в ранглистата пропиля преднина от 3:0 гейма в първия сет, преди да загуби след час и 47 минути игра.

За Карла Суарес Наваро това бе шеста победа над играч от Топ 10. Испанката затвърди тезата, че е една от най-опасните състезателки на клей, като в днешния двубой впечатли с няколко отлично изпълнение бекхенда с една ръка – нейна запазена марка.

„Играх добре и съм много щастлива от успеха. Каролина е силен съперник и истински боец. Първият сет бе много труден, силите бяха изравнени”, коментира след двубоя Суарес-Наваро.

До момента Суарес-Наваро има 4 финала, в това число и Акапулко 2013, но никога не е достигала до трофея.

Във втори кръг Суарес Наваро ще се изправи срещу Ярослава Шведова, която изненадващо се наложи в два сета над специалистката на клей Роберта Винчи.

Турнирът в Щутгарт е от категорията WTA Premier, а шампион миналата година стана Мария Шарапова. Рускинята ще защитава трофея си, като този сезон очаквано е поставена под №1 в схемата.