Монако срещу Иснър в спор за място на финал в Хюстън

13-04-2013 12:45 | Станко Димов

Защитаващият титлата си Хуан Монако ще се изправи срещу Джон Иснър в спор за място на финал на турнира на клей US Men's Clay Court Championship в Хюстън. Двубоят между двамата ще бъде и повторение на миналогодишния финал, когато аржентинецът грабна титлата.

Поставеният под №3 Монако се наложи с изразителното 6:1, 6:0 над Роби Джинепри в двубой, който продължи едва 56 минути. Аржентинецът изигра супер мач, в който не даде дори точка за пробив пред съперника си. в същото време Монако се справи 5 пъти с началния удар на Джинепри.

„Още от началото имах добро усещане за двубоя. Сервирах много добре”, коментира Монако. „С всеки изминал гейм ставах все по-уверен. Може би Роби нямаше добър ден. Като цяло от този корт пазя страхотни спомени”, каза още аржентинецът.

„Иснър е страхотен играч. За да го победя, трябва да играя добре колкото днес, или дори по-добре. Трябва да бъда концентриран през целия двубой. В същото време трябва да се възползвам от всяка една възможност, която се открие пред мен”, коментира Монако.

В същото време Джон Иснър се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над Рикардас Беранкис. Американецът наниза 19 аса и спечели бруталните 89% от точките след първи сервис. Двубоят продължи 83 минути.

В другия полуфинал сили ще премерят Николас Алмагро и 144-ият в света Рейн Уилямс.

Световният №12 Алмагро се наложи с 6:4, 6:4 над италианеца Паоло Лоренци след 81 минути игра. Любопитното е, че испанецът ще се опита да стигне до своята 13-а титла в АТР,като всички 12 до момента са спечелени именно на клей.

Далеч по-тежък мач имаше Уилямс, който се наложи в 3 сета над Рубен Рамирес Идалго след два часа и 30 минути игра – 7:6 (1), 1:6, 6:4.