Григор Димитров срещу Симоне Болели (гейм по гейм)

23-03-2013 20:58 | Станко Димов

Григор Димитров се изправя срещу Симоне Болели в двубой от втори кръг на „Мастърс 1000” турнира в Маями. Двубоят между двамата няма да може да бъде наблюдаван с картина, а само чрез официалния лайфскор на турнира.

Срещата започва веднага след края на мача Ярко Ниеминен - Мартин Клизан и от Tennis24.bg ще я проследим с коментар на живо, гейм по гейм.

Победителят от двубоя ще се класира за трети кръг, където ще премери сили Анди Мъри или Бърнард Томич, които също играят тази вечер.

Григор Димитров ще сервира първи в мача.

1:0
Гришо започна експресно двубоя и спечели първия гейм за по-малко от 2 минути. Нашето момче загуби една точка в началния гейм, който приключи с ас.

1:1 Болели също започва с убедителен гейм при собствен начален удар. Италианецът затвори на 30 и изравни резултата.

2:1 Първият по-труден гейм за сервиращия от началото на мача. Стигна се до 2 равенства, след което Григор спечели подаването си. Без пробиви до момента. След паузата ще сервира Болели.

2:2 Болели с безпроблемен гейм и изравняване на резултата.

3:2 След третия ас на сметката на Григор Димитров от началото на мача, българинът повежда пак в резултата.

3:3 Първият гейм на 0 е на сметката на Болели. Солидно представяне и на двамата при сервис. Все още няма дори точка за пробив от началото на мача.

4:3 Много тежък гейм за Григор Димитров, който за радост завърши в негова полза. Българинът започна отлично и поведе с 40:0, след което допусна спад в играта си. Болели записа серия от 4 поредни точки и достигна до брейк-пойнт. Гришо се справи с добър начален удар, но малко по-късно италианецът отново получи точка за пробив. И този път обаче Димитров се справи и в крайна сметка съхрани подаването си.

4:4 Болели записва нов бърз и сравнително лек гейм на сметката си. По 4 за двамата от началото на двубоя.

5:4 Гришо спечели с лекота подаването си, като наниза нова порция асове (общо 7 от началото на мача, Болели все още няма). След почивката италианецът ще сервира за оставане в сета.

6:4 ПРОБИВ И ПЪРВИ СЕТ НА СМЕТКАТА НА ГРИГОР ДИМИТРОВ! След като до момента нямаше дори точка за пробив, българинът поведе с 0:40 и получи 3 сетбола. Болели отрази първите два, но при третия се пречупи и отстъпи в първия сет. Кратка почивка, след която Григор Димитров ще открие втората част, разбира се със сервис на своя страна.

ВТОРИ СЕТ!

1:0 Страхотно начало на втората част за Димитров. След нови 2 аса (вече 9 в мача), Гришо взе първия гейм с лекота.

1:1 Болели спира серията от геймове на Димитров и изравнява резултата в началото на втория сет.

ГРИГОР ДИМИТРОВ ПЕЧЕЛИ ДВУБОЯ. СИМОНЕ БОЛЕЛИ СЕ ОТКАЗА ЗАРАДИ КОНТУЗИЯ. В ТРЕТИ КРЪГ ГРИШО ЩЕ ИГРАЕ С АНДИ МЪРИ!