Мария Кириленко със страхотен обрат срещу Квитова

14-03-2013 03:06

Мария Кириленко реализира вероятно най-големия обрат в кариерата си и се класира за полуфиналите на турнира в Индиан Уелс. Рускинята успя да обърне Петра Квитова - 4:6, 6:4, 6:3.

Двубоят се разви наистина драматично. Чехкинята успя да поведе с 6:4, 4:2, но след това допусна да загуби 4 поредни и Кириленко изравни общия резултат. В края на тази част Квитова допусна и четири поредни двойни грешки в свой сервис гейм.

Третата част също бе изпълнена с множество грешки, но Кириленко все пак бе тази, която показа по-голяма устойчивост и стигна до пълния обрат.

"Най-накрая достигнах полуфинал. Наистина съм много щастлива, че спечелих този мач. В първия сет имах някои проблеми с коляното, но след това успях да се преборя за победата," коментира Маша.

В срещата Квитова направи цели 43 печеливши удара, но и 48 непредизвикани грешки. Кириленко завърши със 17 уинъра и 19 непредизвикани грешки.

Любопитен факт е, че това е първият турнир в кариерата на Кириленко, в който тя отстранява две състезателки от топ 10.

Очаква се тя да се изкачи и до 13-о място в световната ранглиста след доброто си представяне в Калифорния.