Надал: Трябва да има по-малко турнири на твърди кортове


11-03-2013 17:54

Световният номер 5 Рафаел Надал изрази мнение, че тенис кортовете на твърда настилка са вредни за физическото състояние на състезателите.

Според него трябва да се потърси решение на този проблем и да се мисли предимно за бъдещите поколения.

"Твърдите кортове са много вредни. Смятам, че трябва да се търси решение на този проблем.

"Ако бъдещите поколения тенисисти искат да имат по-дълга кариера в добро физическо състояние, от АТР са длъжни да потърсят изход от тази ситуация и да не се провеждат толкова турнири на това покритие.

"То е много вредно за коленете, стъпалата, гърба и всичко останало," коментира испанецът.

"Спечелил съм много турнири на хард и имам прекрасна кариера. Ако оставим настрана турнирите на клей, то аз постигнах много повече, отколкото съм мечтал. Смятам, че имам право да говоря по тази тема," допълни още той.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини