Кириленко не остави шанс на Пиронкова

31-10-2012 19:59 | Искрен Минчев

Световната номер 15 Мария Кириленко не остави никакви шансове на Цветана Пиронкова на старта на Турнира на шампионките в София в мач от група "Средец". Рускинята се наложи с 6:1, 6:4 за 84 минути игра в София.

Първият сет премина изцяло под доминацията на Кириленко. Тя проби цели три пъти подаването на Пиронкова и да я разгроми с 6:1 гейма. Любопитното бе, че единственият гейм, който българката спечели бе също от пробив.

Втората част бе доста по-равностойна, но Пиронкова така и не успя да намери начин за обрат. Кириленко бе по-стабилна в изявите си и заслужено спечели след 6:4 в своя полза.

"И друг път съм играла в подобна ситуация. Знам какво е да играеш пред родна публика. Благодаря за отношението. С Надя Петрова сме добри приятели. Ще дам най-доброто от себе си, за да я победя," коментира Кириленко след срещата.

В четвъртък Кириленко ще излезе на корта в мач срещу нейната сънародничка Надя Петрова от 15,50 часа.