Сам Куери шокира Джокович в Париж

31-10-2012 19:05 | Искрен Минчев

Сам Куери постигна най-голямата победа в своята кариера. Американецът изненадващо надигра Новак Джокович в драматичен двубой - 0:6, 7:6(5), 6:4 по време на "Мастърс 1000" в Париж.

Крайният изход на срещата е още по-шокиращ и на фона на началото на двубоя. След около 20 минути игра Джокович спечели тази част с 6:0. За тези геймове той загуби едва 10 точки и надигра тотално своя опонент.

Още по-интересно е, че за Сам Куери това е първа победа над играч от топ 10 в последните 12 месеца. За последно той надигра Жо-Вилфред Цонга в края на миналия сезон.

В следващата фаза Куери ще се изправи срещу Кей Нишикори.

За Новак Джокович това е 12-а загуба през сезона от 82 мача. "Сам игра много добре, сервира чудесно," лаконичен бе Ноле.

Въпреки поражението сърбинът ще завърши сезона като лидер в ранглистата, измествайки Роджър Федерер следващата седмица.