Без проблеми за Джокович по пътя към полуфиналите

12-10-2012 15:11 | Станко Димов

Новак Джокович продължава с впечатляващото си представяне на турнира в Шанхай („Мастърс 1000”). Световният №2 се класира за полуфинал в надпреварата, след като се наложи с 6:3, 6:3 над ветерана Томи Хаас (Германия).

Двубоят между двамата продължи час и 20 минути, след които Ноле продължава напред без загубен сет.

Подобно на предишните си срещи в Шанхай, Джокович успя да пробие подаването на съперника още в началото на мача, след което е безупречно представяне в сервис-геймовете си си гарантира първия сет – 6:3.

Картината на корта се повтори и през втората част. При 5:2 Ноле сервираше за мача, но сякаш за момент загуби концентрация и позволи на Хаас да върне един от пробивите за 3:5. Още в следващия гейм обаче сърбинът достигна до преднина 0:40, след което си гарантира победата.

И в този мач Джокович спечели значителен брой „лесни” точки след сервис, което в началото на седмицата той определи като ключов фактор.

В спор за място на финал в Шанхай Джокович ще се изправи срещу №4 в схемата Томаш Бердих, който в първия двубой за деня се наложи с 6:3, 7:6 над Жо-Вилфред Цонга.