Анди Мъри на четвъртфинал след 57 минути

11-10-2012 15:59 | Станко Димов

Световният №3 Анди Мъри започна атаката си към трета поредна титла от турнира в Шанхай с победа. Шотландецът се наложи с 6:2, 6:2 над украинския състезател Александър Долгополов в двубой, който продължи едва 57 минути.

Благодарение на успеха шотландецът се класира за четвъртфинал в турнира след само един изигран двубой! Както е известно Мъри стартира от втори кръг, но съперникът му на тази фаза Флориан Майер изобщо не излезе на корта, оттегляйки участието си заради контузия.

Миналият месец шампионът от US Open достигна до полуфинал в турнира Rakuten Japan Open, където отстъпи пред Милош Раонич.

Конкретно в „Мастърс 1000” турнира в Шанхай Мъри има впечатляващи показатели – 10 победи и 0 загуби. Шотландецът спечели титлите в Шанхай през 2010 (на финала победи Федерер) и през 2011 (на финала победи Ферер).

В спор за участие на полуфинал 25-годишният Мъри ще срещне №41 в ранглистата Радек Щепанек, който по-рано днес се наложи с 6:4, 6:7, 6:3 над американския гигант Джон Иснър.

Двубоят продължи близо 2 часа и половина, а с победата си Щепанек на практика отказа Джон Иснър от участие в заключителния за сезона турнир в Лондон.