Джокович без проблеми на четвъртфинал в Шанхай

11-10-2012 14:26 | Станко Димов

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите в турнира от серията "Мастърс 1000" в Шанхай с награден фонд 3,5 милиона долара.

В среща от третия кръг сърбинът победи с 6:3, 6:3 испанеца Фелисиано Лопес. Поставеният под номер 2 в основната схема Джокович не допусна нито една точка за пробив и реализира 12 аса, печелейки двубоя след само 68 минути игра.

Нещо повече, бившият номер 1 в ранглистата загуби едва седем точки при собствен начален удар. В следващия кръг сръбският тенисист ще срещне победителя от мача между Томи Хаас (Германия) и Янко Типсаревич (Сърбия).

В друга среща от третия кръг чехът Томаш Бердих, поставен под номер 4, надигра с 6:2, 6:7 (3), 6:4 американеца Сам Куери. Номер 5 в основната схема Жо-Вилфрeд Цонга от Франция се наложи с 6:2, 7:6 (2) над Маркос Багдатис (Кипър).