Милош Раонич и Кей Нишикори отпаднаха задружно в Шанхай

10-10-2012 12:15 | Станко Димов

Двама от най-големите таланти на съвременния тенис – Милош Раонич и Кей Нишикори, подобно на нашия Григор Димитров, напуснаха турнира в Шанхай.

В среща от втори кръг Раонич отстъпи след 3 тайбрек-сета пред Маркос Багдатис (Кипър) – 6:7 (4), 7:5 (5), 6:7 (3). Двубоят продължи 2 часа и 40 минути, през които странно или не по-стабилен при сервис-геймовете си бе Багдатис.

В трети кръг ексцентричният кипърец ще премери сили с французин. Това ще бъде победителят от двубоя между Жо-Вилфред Цонга и Беноа Пер.

В същото време загуба регистрира и Кей Нишикори, който през уикенда спечели втората си титла на ниво АТР, триумфирайки пред родна публика в Токио. Японецът отстъпи също в три сета – 6:2, 1:6, 4:6 пред Сам Куери (САЩ).

Загубата ще коства и доста точки на Нишикори, тъй като миналия сезон той игра полуфинал в Шанхай. В спор за място на четвъртфинал пък Куери ще срещне Томаш Бердих.

Иначе в първия мач за деня също имаше изненада. Фелисиано Лопес (Испания) се наложи с 6:3, 6:4 над поставения под №16 в схемата Филип Колшрайбер (Германия).  Следващия съперник на Лопес ще бъде Новак Джокович.