Цонга стигна финал в Пекин

06-10-2012 09:53 | Мара Калчева

Жо-Вилфред Цонга стана първият финалист на турнира China Open в Пекин с награден фонд 2 205 000 долара. Французинът, който е седми в ранглистата,  преодоля на полуфинал испанеца Фелисиано Лопес.

Мачът продължи само 42 минути. При резултат 6:1, 4:1 в полза на 27-годишния Цонга испанецът се отказа заради травма. Победителят направи четири пробива и позволи на Лопес да спечели само три точки от посрещане.

В решаващия двубой на China Open Цонга ще играе срещу победителя от двубоя Новак Джокович (Сърбия) -  Флориан Майер (Германия).

С класирането на финал Жо-Вилфред Цонга си осигури шестото място в ранглистата на АТР. Той ще изпревари чеха Томаш Бердих, който изгуби тази седмица на четвъртфинал  в Токио.