Анди Мъри продължава с успех защитата на титлата в Токио

Свързани новини
03-10-2012 14:39 | Станко Димов

Шампионът от US Open Анди Мъри продължава победната си серия на турнира Japan Open, където има да защитава титла от миналия сезон. Първата ракета на Великобритания имаше  нужда само от 57 минути, за да се наложи над Лукаш Лацко (Словакия) с 6:1, 6:2.

Мъри проби световния №65 два пъти в първите 4 гейма, като си гарантира първия сет след 25 минути игра. Лацко малко подобри играта си през втората част, но далеч нямаше сили да спре устремилия се към успеха Анди Мъри.

Победата класира британецът на четвъртфинал, където му предстои поне на хартия далеч по-труден двубой – със Станислас Вавринка. По-рано днес швейцарецът се наложи със 7:6 (1), 6:7 (7), 7:5 над Жереми Шарди (Франция).

До момента Мъри и Вавринка са се срещали общо 12 пъти, в които шотландецът има записани 8 победи.