Първата изненади в Китай е факт - Квитова стегна куфарите

01-10-2012 14:23 | Станко Димов

Първата голяма изненада от турнира в Пекин е факт. Поставената под номер 4 Петра Квитова (Чехия) отпадна във втория кръг, след като загуби от испанката Карла Суарес Наваро с 3:6, 2:6 за 68 минути.

Суарес Наваро реализира пет пробива в подаването на съперничката си и постигна първи успех от четири мача срещу чехкинята. Испанката ще срещне в третия кръг победителката от двубоя между Йелена Янкович (Сърбия) и Моника Никулеску (Румъния).

В мач от първия кръг водачката в световната ранглиста Виктория Азаренка беше безапелационна срещу Ализе Корне (Франция) и постигна убедителен успех с 6:1, 6:0 за 66 минути.

Корне не успя да спечели нито веднъж подаването си в мача, а единствения й гейм дойде с пробив в първия сет. Следващата съперничка на Азаренка ще бъде германката Сабине Лизицки, която отстрани трудно Анабел Медина Гаригес (Испания) с 6:3, 5:7, 6:2.

В друг мач от първия кръг полуфиналистката от 2004 и 2005 година Мария Шарапова (Русия) постигна труден успех над румънката Симона Халеп със 7:5, 7:5.

Шарапова, шампионка от "Ролан Гарос" през този сезон, реализира шест пробива и стигна до успеха след почти два часа игра. Във втория кръг рускинята ще срещне друга румънка - Сорана Кърстя, която се наложи над шведката София Арвидсон с 6:2, 6:3.