Ботушарова и Томова шампионки на двойки след драматичен обрат


05-09-2012 16:14

Вторите поставени Борислава Ботушарова и Виктория Томова спечелиха титлата на двойки от държавното първенство по тенис за мъже и жени, което е с общ награден фонд 15 000 лева, което се провежда на кортовете на БНТЦ „Карлсберг”.

В изключително драматичен финал двете тийнейджърки се наложиха над водачките в схемата Изабелла Шиникова и Никол Христова след 4:6, 7:6(5) 10-5.

Ботушарова и Томова губеха със сет и 3:5, но успяха да осъществят обрата и да се поздравят с успеха след дълъг тайбрек.

„Много съм щастлива, че успяхме да победим. С Вики си паснахме още на европейското, където също играхме двойки. Финалът беше труден, радвам се, че ние спечелихме”, заяви след награждаването Ботушарова.

За титлата двете тенисистки взеха 450 лева от наградния фонд на първенството.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Terra Wortmann Open
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Хале, Германия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €2,583,330

Official Website | Livescore
Турнир: HSBC Championships
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Куинс Клъб, Лондон, Англия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €2,583,330

Official Website | Livescore
Други новини