Серина Уилямс стигна на ходом до четвъртфинал

16-08-2012 21:30 | Станко Димов

Серина Уилямс продължава победната си серия. Американката се класира за четвъртфинал на силния турнир в Синсинати, след като се наложи с 6:4, 6:3 над Урсула Радванска за малко повече от час игра. Въпреки чистата победа, по-малката от сестрите Уилямс далеч не впечатли с представянето си.

Серина записа 30 непредизвикани грешки и през по-голямата част от двубоя изглеждаше така, сякаш е изкарана на сила на корта.  Любопитното е, че Уилямс така и не записа нито един ас през целия двубой.

Американката имаше сериозни проблеми в началото на втория сет, когато допусна 2 поредни пробива и пасив от 0:3 гейма. Отговорът на Уилямс обаче бе брутален – 6 поредни гейма и място на четвъртфинал.

Следващият съперник пред олимпийската шампионка ще бъде състезател от Топ 10 – германката Ангелик Кербер, която е поставена под №5 в основната схема.

„Благодаря на публиката, че ме подкрепя във всеки мач. Днес определено не играх най-добрия си тенис, но важното е, че продължавам напред”, коментира местната фаворитка Серина Уилямс.

Фамилията Радванска все пак ще има представител на четвъртфиналите. Това е Агниешка, която по-рано през деня победи трудно в 3 сета Слоун Стивънс (САЩ). Място сред най-добрите 8 в Синсинати си заслужи и Петра Квитова, която победи с изразителното 6:2, 6:2 Пън Шуай (Китай).