Надал с победа №250 на клей (видео)

02-06-2012 21:01 | Николай Драгиев

Рафаел Надал достигна четвърти кръг на "Ролан Гарос" със само 17 загубени гейма. Испанецът без проблеми се справи с аржентинеца Едуардо Шванк (№192) с 6:1, 6:3, 6:4 за малко над два часа игра. Това бе юбилейна 250-а победа на Рафа на клей и общо 150-а в турнирите от Големия шлем.

С успеха си Надал си направи най-добрия подарък за утрешния рожден ден. На 3-и юни той навършва 26 години.

"Победа без загубен сет е много важна за мен. Чувствах се много добре на корта срещу сериозен съперник. Не съм сигурен, че показах най-доброто от играта си през първата седмица," коментира Надал.

"Нищо специално не съм планирал за моя рожден ден. Може би организаторите са намислили нещо. Няма да правя парти, не е моментът сега," допълни още Рафа.

Надал демонстрира много уверени действия на корта и почти не допусна спадове. Той не даде никакви шансове на Шванк и методично налагаше волята си във всеки един от трите сета.

В течение на двубоя Надал не допусна нито един пробив в своя сервис, а реализира цели 5 в подаването на аржентинеца.

Така в осминафиналите Надал очаква Хуан Монако, който победи в пет сета Милош Раонич - 6:7, 6:3, 6:7, 6:3, 6:4 за близо 5 часа игра.

До момента Надал води с 3:1 в преките сблъсъци с Хуан Монако като всичките му победи са постигнати на клей.