Федерер загуби сет, но продължава с нов рекорд (видео)

30-05-2012 16:26 | Николай Драгиев

Роджър Федерер записа малко по-трудна победа от очакваното във втори кръг на "Ролан Гарос" 2012. Швейцарецът победи румънеца Адриан Унгур (№92) с 6:3, 6:2, 6:7, 6:3 за 2 часа и 27 минути игра.

С тази победа Федерер излезе еднолично начело в исторически план по победи в турнирите от Големия шлем. Той вече има 234 победи и само 35 загуби в турнирите от Голямата четворка.

Федерер изпита сериозни проблеми с Унгур в третия сет. Първо в 10-ия гейм той спаси два сетбола. В последвалия тайбрек Федерер имаше два мачбола при 6:4 точки, но ги пропиля. Унгур се възползва и спечели третата част след 48 минути игра.

В четвъртия сет Федерер не допусна нов спад и убедително спечели с 6:3.

Той завърши с цели 50 печеливши удара, но и с 40 непредизвикани грешки. В следващия кръг той ще играе с Никола Маю или Мартин Клижан.