Алмагро дублира успеха в Ница без загубен сет

26-05-2012 17:53 | Станко Димов

Испанецът Николас Алмагро защити успешно титлата си от турнира Open de Nice Côte d'Azur в Ница. На финала на надпреварата Алмагро победи с изразителното  6:3, 6:2 за около 70 минути игра изненадата в надпреварата – американецът Браян Бейкър, който започна от квалификациите.

По този начин испанецът спечели надпреварата в Ница без да загуби сет! Това е трити път в кариерата на Алмагро, в който той успява да дублира турнирен успех (Валенсия 2006, 2007 и Акапулко 2008, 2009).

Това беше 12-ти трофей за Алмагро, който има и 5 загуби във финали. От началото на сезона испанецът има 35 победи и 11 загуби, в това число още една титла – от Сау Пауло, Бразилия (на финала победи Филипо Воландри).

Благодарение на успеха Алмагро заработи €71 900 и 250 точки за ранглистата. Американецът Бейкър пък ще се прибере у дома с чек за €37 860 и 150 точки.

Квалификантът спаси 3 брейк-пойнта до 3:3, но след това не успя да вземе гейм до края на първия сет. През втория сет пък Алмагро осъществи още два пробива – в четвъртия и осмия гейм, които му осигуриха победата.

Любопитното е, че финалистът Бейкър, който е на 27 години, бе извън игра в продължение на 6 години, в които претърпя 5 операции. Той се завърна в тениса през лятото на миналата година.