19-04-2012 21:18 | Николай Драгиев

Рафаел Надал увеличи победната си серия на 39 поредни победи в Монте Карло и 41 общо. За 59 минути игра Надал се справи с Михаил Кукушкин с 6:1, 6:1.

Същият този руснак играещ за Казахстан спря в квалификациите на турнира най-добрия български състезател - Григор Димитров.

С втората си победа в Монако Надал вече е на четвъртфинал. В спор за полуфинал той ще срещне Николас Алмагро или Станислас Вавринка, срещу които също има положителни резултати при подобни мачове.

Така Рафа удължи серията да няма загуба в официален мач от 2003-а, когато отстъпи пред Гийермо Кория.

Като цяло световният номер 2 показа, че е много по-добрият тенисист на тази настилка и доминираше почти през цялото време на корта.

След края на своята среща Рафаел Надал похвали световния номер 1 Новак Джокович за психологическата устойчивост да излезе на корта след вестта за кончината на неговия дядо.

Според Рафа с поведението си Джокович е показал колко силен всъщност е и тази победа потвърждава това.

Надал ще води със 7:0 победи срещу който и да е съперник от двамата в четвъртфиналите.