Вожняцки едва се спаси, предстои й сблъсък с Ана Иванович

13-03-2012 08:42 | Николай Драгиев

Бившата номер 1 Каролина Вожняцки достигна четвърти кръг на силния турнир в Индиан Уелс. Защитаващата титлата си от преди година Вожняцки направи труден обрат срещу София Арвидсон 3:6, 7:5, 6:2.

Арвидсон сервираше за мача при 5:4 във втория сет, но до края на мача взе само два гейма. Датчанката показа своя характер и успя да обърне почти загубения двубой. Затова и помогна и по-добрата физическа форма, която в края се оказа най-важният фактор.

В решителния трети сет Вожняцки проби още на старта и като цяло нямаше особени трудности да доминира на корта срещу 56-ата в света. Цялата среща продължи 2 часа и 37 минути.

Така в сряда от 06,00 часа българско време Вожняцки ще спори с Ана Иванович за място на четвъртфинал в Индиан Уелс.

До момента Вожняцки и Иванович са си разменили по 2 победи. Вожняцки обаче спечели последния им сблъсък в Дубай, при това сравнително убедително.