Синер падна жертва на жегата и Серундоло
- Зверев се поздрави с победа №40 на Ролан Гарос
- Програма на Ролан Гарос за четвъртък
- Каспер Рууд се върна в ритъм на Ролан Гарос
Хуан Мануел Серундоло поднесе сензацията на тазгодишния Ролан Гарос, като отстрани миналогодишния финалист и основен фаворит за титлата тази година в Париж Яник Синер с 3:6, 2:6, 7:5, 6:1, 6:1 в среща от втория кръг. Италианецът, който спечели всички големи титли на клей този сезон, бе на един гейм от успеха, когато започнаха физическите му проблеми.
Мачът в горещия парижки ден започна рутинно за световния №1, който взе първите два сета и виждаше близо края на двубоя. Аржентинецът обаче не спря да се бори - все пак до последната точка нищо не е сигурно.
Когато изоставаше с 0:2 сета и два пробива пасив в третия, Синер започна да изпитва физическо неразположение (дехидратация, гадене и може би крампи) и Серундоло върна двата брейка за 5:5, след което проби и спечели частта със 7:5. След края на сета италианецът отиде до съблекалнята, за да получи медицинска помощ, и си взе дълга пауза.
The physio is called for Jannik Sinner after Juan Manuel Cerundolo fights back from 1-5 down to one point away from levelling the set! pic.twitter.com/JQGllnvHvu
— TNT Sports (@tntsports) May 28, 2026
Проблемите му обаче не бяха в историята и 56-ият в света изравни сетовете. Надявайки се да отминат проблемите, италианецът стоеше на корта, но по-малкият брат Серундоло запази хладнокръвие и се възползва от шанса си.
„Разбира се, че е много трудно за Синер. Аз не можех да спечеля повече от три гейма на сет. Съжалявам за него и се надявам да се възстанови. Чувствам се късметлия. Щастлив съм, че продължавам - това е турнирът, на който бих искал да се представя възможно най-добре, защото клеят е любимата ми настилка”, каза победителят.
Следващият му съперник ще е Мартин Ландалусе, който победи Вит Коприва с 1:6, 2:6, 6:4, 7:5, 6:0.
Тъй като Ролан Гарос е единственият турнир от Големия шлем, който липсва в колекцията му, Синер се стремеше да стане едва седмият човек, завършил кариерен Голям шлем в Откритата ера. Италианецът също така имаше най-добрата си серия от 30 победи, след като спечели всичките пет титли от ATP Masters 1000 през 2026 г.
Загубата добавя още една болезнена глава за Синер на Корт „Филип Шатрие”, който миналата година пропусна три точки за шампионата срещу Карлос Алкарас на финала. Световният номер 1 напуска Париж с резултат 37-3 през 2026 г.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: Ролан ГаросКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Париж, Франция
Настилка: Клей
Награден фонд:
Official Website | Livescore
















