Щруф спря победната серия на Руне в Мюнхен

20-04-2024 18:23 | Tennis24.bg

Двукратният шампион и защитаващ титлата си Холгер Руне отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове в Мюнхен.

20-годишният датчанин, който взе трофея през 2022 и 2023 година, загуби от представителя на домакините Ян-Ленард Щруф с 2:6, 0:6 само за 45 минути.

Германецът първо доигра мача си от четвъртфиналите срещу номер 5 Феликс Оже-Алиасим (Канада), който вчера беше прекратен при резултат 7:5, 3:1 в полза на германеца. Шруф спечели със 7:5, 6:4.

"Това беше перфектният мач. Разбира се, сега ще се опитам да спечеля титлата. Ще дам всичко от себе си", каза представителят на домакините.

Третият поставен Тейлър Фриц също се класира за финала, след като елиминира бившия шампион Кристиан Гарин с 6:3, 6:4 за 79 минути. За американецa това ще бъде първи мач за трофей на червени кортове в кариерата.