Григор Димитров обърна трудно №300 в света

13-06-2011 19:30 | Николай Драгиев

Григор Димитров започна турнира AEGON International в Ийстбърн с трудна победа над Даниел Евънс (Великобритания, №300) с 2:6, 7:6(5), 6:4 за 100 минути игра. Така във втори кръг на надпреварата той ще играе с Кевин Андерсън (Южна Африка, №38).

Гришо изигра много слаб първи сет, изоставаше с пробив във втория, но намери сили да обърне срещата срещу мотивирания представител на домакините. Така българинът прекъсна неприятната серия от три поредни загуби. Това му донесе и 20 точки за ранглистата.

Само за 25 минути в първия сет Гришо допусна Евънс да спечели с 6:2.

Слабата игра на българина продължи до средата на втория сет. Той изоставаше с пробив, но все пак сравнително бързо изравни за 4:4. Последваха няколко трудни сервис гейма за Димитров, който често допускаше и двойни грешки. Той се спаси от втори пробив, въпреки че Евънс имаше още четири подобни шанса. Логично се стигна до тайбрек, в който Григор се наложи със 7:5 точки.

Това бе повратният момент в мача. С началото на третата част Димитров взе ранен пробив и без проблеми затвори срещата след 6:4.