Григор срещу Кевин Андерсън на четвъртфиналите

09-08-2018 21:28 | Николай Драганов

Кевин Андерсън ще бъде съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите на "Мастърс" турнира в Торонто.

Южноафриканецът очаквано победи №125 в ранглистата Иля Ивашка от Беларус - 7:5, 6:3 в отделните части.

Това е първи турнир за Андерсън след финала на Уимбълдън, загубен от Джокович. В първия си мач той се наложи по-трудно над Евгени Донской от Русия след обрат - 4:6, 6:2, 7:6(0).

По-рано днес Григор записа нова победа след успех в решителен тайбрек на третия сет. В първия случай така беше победен Фернандо Вердаско, а днес същата съдба имаше Франсис Тиафо.

До този момент Григор и Андерсън са се срещали 7 пъти, като българинът може да похвали с 6:1 победи. Последният им сблъсък обаче е от 2016-та година, след което южноафриканецът игра два финала в Големия шлем. Неговият единствен успех над Гришо датира от 2012-та година в Сан Хосе.