Григор Димитров започва с американец

10-10-2017 10:16 | Станко Димов

Григор Димитров научи името на съперника си във втория кръг на „Мастърс 1000“ турнира в Шанхай. Най-добрият български тенисист ще се изправи срещу американеца Райън Харисън, който на старта надви с 2:0 сета представителя на домакините Дзе Джан – 6:2, 6:3.

Това ще бъде дуел №5 между Григор и Райън, като до момента българинът води с 3:1 победи. За последно те се срещнаха тази година на тревните кортове на Куинс Клъб в Лондон, където Димитров записа изразителна победа – 6:3, 6:1.

Единственият успех на Харисън над Димитров пък е от сезон 2015 на турнира в Акапулко, където американецът се наложи с 6:0 гейма във финалния трети сет. Другите им два мача са в турнири от Големия шлем – US Open 2014 и Уимбълдън 2014, като в тях Григор постига чисти победи с по 3:0 сета.

Григор Димитров започна седмицата като №9 в световната ранглиста, където 25-годишният Харисън е №46. Най-доброто постижение на роденият в Луизиана (САЩ) състезател е достигането до №40 това лято (17.07.2017).

Ако запише победа над Харисън, за първи път в кариерата си Григор Димитров ще се класира за третия кръг в Шанхай. Миналата година българинът победи на старта Ришар Гаске, но във втория кръг беше спрян от Вашек Поспишил.

Двубоят Григор Димитров – Райън Харисън ще се изиграе в сряда. По-късно днес ще стане ясен началният час на срещата.