Димитров на седми финал в кариерата

15-01-2016 09:42 | Любомир Тодоров

Четвъртият поставен Григор Димитров отстрани и Жил Мюлер от Люксембург на турнира в Сидни, Австралия, от категория "АТР 250". Така той се класира на седми финал в кариерата си и първи от 19 октомври 2014 година, когато в Стокхолм отстъпи на Бердих след 7:5, 4:6, 4:6.

Той се наложи с 6:2, 7:6(4) след един час и 45 минути игра в мач, прекъсван ня наколко пъти заради дъжда и ще играе за пета титла в събота срещу победителя от мача Виктор Троицки - Теймураз Габашвили.

В първия сет българинът започна с пробив, но след третия гейм дъждът спря двубоя за повече от час. Димитров продължи да доминира и проби отново за 5:2. След това сервираше за частта, поведе с 40:0 и приключи при втория си сетбол след 37 минути игрово време.

В следващата част 32-годишният Мюлер стигна до първите си точки за пробив шестия гейм, когато поведе с 40:15, но Гришо не трепна, отрази ги и след това взе подаването си за 3:3. В десетия гейм Димитров отрази сетбол, след като левичарят сбърка лесен форхенд.

Стигна се до тайбрек, в който Григор беше по-стабилния. При 6:4 точки той имаше два мачбола и хладнокръвно реализира първия с печеливш удар от бекхенд по диагонала.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ - ТУК!

Димитров завърши със 7 аса (срещу 12 на съперника). Той взе реванш за двете неочаквани загуби, които допусна от Мюлер миналата година в Ротердам и в "Куинс клъб".

Гришо е печелил титлите в Стохолм (2013 г.) и в Акапулко, Букурещ и "Куинс клъб" (2014 г.).