Габриела и Стефани Стоеви шампионки в Холандия

11-10-2015 15:23 | Любомир Тодоров

Българските бадминтонистки Габриела и Стефани Стоеви спечелиха турнира по бадминтон от категория "Гран при" в холандския град Алмере, който е с награден фонд 50 000 долара.

Във финала вторите поставени победиха водачките Ефйе Мюскенс и Селена Пийк от Холандия с 24:22, 21:15 след 46 минути игра.

Сестрите започнаха отлично мача и задължителната почивка дойде при 11:10 точки за тях. След това холандките, които са №9 в света, изравниха играта и дори водеха с 18:16, но Габриела и Стефани спечелиха следващите четири разигравания, за да стигнат до два геймпойнта. Опитните Мюскенс и Пийк ги отразиха, не без помощта и на подкрепта аот публиката, а после на свой ред имаха на два пъти точка за спечелване на частта. Стоеви ликвидираха тези опасности, поведоха с 23:22 и реализираха третата си възможност, за да спечелят гейма след 22 минути игра.

Българките продължиха да доминират. Те водеха с 11:9 при почивата във втората част. След това стигнаха до 16:12 и 19:15. При следващото разиграване резултатът стана 20:15 и златните сестри вдигнаха триумфално ръце и се прегърнаха още при първия мачпойнт.

Сестри Стоеви

За успеха Габриела и Стефани вземат 5500 точки за световната ранглиста, където са 17-и в момента, както и чек за 3950 долара. Те спечелиха шеста титла за годината и втора поредна, след успеха в София миналата събота. Също за втори път през сезона двете вземат трофей в състезание от категория Гран при след успеха във Владивосток.

Следващата седмица Стоеви ще участват на турнира от най-високата категория Супер серии Премиер в датския град Одензе, който е с награден фонд 650 000 долара. В първия кръг хасковлийките излизат срещу двойката от Канада Алекс Брус и Филис Чан.