(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров открива резултата с гейм на 0 на сметката си.

1:1 Гейм на 30 за Томи Пол и резултатът е изравнен.

2:1 Още един изразителен гейм за Димитров, спечелен от българина на 15.

2:2 За първи път от началото на двубоя се премина през гейм с равенство, но Пол успя да се справи.

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров, който приключи играта с ас по диагонала.

3:3 Григор Димитров пропусна две точки за пробив и резултатът е изравнен.

4:3 Гейм на 30 за Димитров с последния комплект топки.

4:4 Гейм на 30 за Пол.

4:5 Томи Пол пробива, при това на 0 и след паузата ще сервира за успех в първия сет.

4:6 Безпроблемен гейм за Пол, който взима първия сет в мача.

ВТОРИ СЕТ:

1:0 Труден гейм за Димитров, който все пак успя да съхрани подаването си и открива резултата във втората част.

1:1 Резултатът е изравнен.

2:1 Гейм на 30 за Григор Димитров.

2:2 Бърз гейм за Пол, който взе подаването си на 15.

3:2 Димитров отрази точка за пробив и съхрани преднината си.

3:3 Продължителен гейм, който е на сметката на Пол. Ново изравняване на резултата.

4:3 Гейм на 15 на сметката на Димитров. Вторият сет продължава без пробиви.

4:4 Началният удар на Пол го измъкна и той успя да вземе подаването си.

5:4 Григор Димитров излиза сух от деветия гейм. Българинът изоставаше с 15:40, но успя да направи 4 страхотни точки на сметката си и да не допусне пробив.

5:5 Томи Пол отново не остави шансове на Димитров при сервис и изравни резултата.

6:5 Димитров си гарантира минимум тайбрек във втория сет.

6:6 Гейм на 0 за Томи Пол. Тайбрек ще реши изхода на сета.

6:7 (6) Лошо! Томи Пол се наложи с 8:6 точки в тайбрека и вече е с два сета преднина в мача. Димитров не играе лошо, но няколко точки правят разликата.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Томи Пол):

1:0 Най-после пробив за Григор Димитров! Българинът се справи с началния удар на Пол за първи път от началото на срещата.

1:1 Две двойни грешки на Димитров помогнаха на Томи Пол да върне веднага пробива и да изравни резултата в мача.

1:2 Томи Пол взе бързо гейма си и излиза напред в резултата в сет номер три.

2:2 Гейм на 0 на сметката на Димитров, с който българинът изравнява резултата.

2:3 Пореден бърз гейм на сметката на Пол.

3:3 Димитров спаси точка за пробив и изравнява резултата.

4:3 Димитров стигна до две точки за пробив, като успя да реализира втората и за втори път пробива в сета.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета. Григор Димитров пропусна сетбол. Пол играе много нахъсано.

5:3 Много труден гейм за Димитров, който в крайна сметка успя да се измъкне и да се доближи само на гейм от успех в сета.

6:3 Още един пробив за Григор Димитров, който този път е с цената на сета. Българинът връща интригата в мача.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

0:1 За съжаление, сетът започва с пробив на сметката на Томи Пол.

1:1 Пробив на 0 на сметката на Григор Димитров!

2:1 Димитров спечели подаването си и излиза напред в резултата в сет номер четири.

2:2 Пол изравнява резултата.

3:2 Безпроблемен гейм за Григор Димитров, който взе подаването си на 15. Равностойно развитие на сета до момента.

3:3 Пол изравнява резултата отново.

4:3 Много уверен гейм на сметката на Димитров преди поредната пауза в сета.

5:4 Много труден гейм за Димитров, който трябваше да отразява три точки за пробив. Българинът показа здрави нерви и се справи, след което съхрани подаването си.

5:5 Гейм на 30 за Томи Пол. Григор имаше шанс при 30:30, но сгреши от бекхенд.

6:5 Този път без драми в сервис-гейма на Димитров. След почивката Пол ще сервира за поредно изравняване на резултата.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета.

7:6 (3) Григор Димитров този път взе тайбрека и вкарва мача във финален пети сет. Българинът никога до момента в кариерата си не е правил обрат от 0:2 до 3:2 сета. Сега може да промени тази статистика.

ПЕТИ СЕТ:

0:1 Бърз гейм за Томи Пол в началото на петия сет.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров, който приключи играта с ас номер 18.

1:2 Димитров пропусна две точки за пробив, при които Пол реагира с отличен начален удар.

2:2 Димитров обърна гейма от 15:30 и съхрани подаването си, като по този начин изравни резултата. Българинът приключи гейма със страхотен форхенд по правата.

3:2 Григор Димитров проби! Българинът поведе с 40:0, пропусна първите два брейкбола, но при третия дочака грешка на Пол и взе гейма на сметката си.

3:3 Томи Пол връща светкавично пробива. Резултатът отново е изравнен.

4:3 Трети последователен пробив и втори на сметката на Григор Димитров.

5:3 Григор Димитров е на гейм от място в третия кръг.

5:4 Томи Пол оцеля в гейма и съхрани подаването си. Предстои пауза, след която Григор Димитров ще сервира за място в третия кръг.

5:5 Пробивът е върнат! Не е за вярване!!! Димитров имаше преднина 30:0 и беше само на две точки от успеха. За сметка на това мачът продължава.

5:6 Пол си гарантира минимум тайбрек в решаващия финален сет на мача.

6:6 Тайбрек (до 10 точки при 2 разлика) ще реши изхода на мача.

6:7 (3) ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ТОМИ ПОЛ. Американецът се наложи с 10:3 точки в дългия тайбрек и се класира за третия кръг в Мелбърн, където го очаква Мартон Фучович.