Времетраене [мин]: 160
Коментар на срещата

Григор Димитров спечели жребия и избра да сервира първи.

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Мачът започва по най-добрия възможен начин за Медведев, който стигна до три последователни точки за пробив и реализира още първата. Брейк на нула за руснака.

0:2 Димитров стигна до две последователни точки за пробив, след като беше подпомогнат от две двойни грешки на Медведев. При 15:40 обаче руснакът заигра безупречно и измъкна гейма си.

1:2 Димитров спечели първи гейм от началото на двубоя току преди първата пауза.

2:2 Нов силен гейм за Димитров, който пак стигна до две точки за пробив, но този път се възползва и изравнява резултата.

3:2 Трети пореден гейм за Димитров, с който българинът повежда в резултата за първи път от началото на срещата.

3:3 Бърз гейм на 15 на сметката на Медведев, с който той прекъсва серията на Димитров.

4:3 Много труден гейм за Димитров, в който българинът спаси точка за пробив, след което с ас по правата съхрани подаването си и отново излиза напред в резултата преди третата пауза в сета.

4:4 Медведев изравнява резултата.

5:4 Гейм на 0 за Димитров. След почивката Медведев ще сервира под напрежение.

5:5 Димитров беше на 2 точки от успех в сета, но след 30:30 точките отидоха на сметката на руснака.

6:5 Гейм на 0 за Димитров. Предстои последна пауза в сета, след която на сервис ще застане Медведев в търсене на тайбрек.

6:6 Димитров пропусна сетбол и в крайна сметка ще гледаме тайбрек.

6:7 (5) Гейм и първи сет за Медведев. Димитров започна с мини-пробив, но впоследствие изоставаше с 2:4. Успя да изравни за 4:4, но допусна грешка в последната точка и даде сета на съперника си. Първата част продължи 61 минути.

(сервис за Данийл Медведев):

1:0 Медведев допусна пробив в гейм, в който водеше с 40:15. Отлично начало на втората част за първата ни ракета.

1:1 Димитров загуби подаването си на 0 и резултатът е изравнен.

1:2 Медведев взе подаването си и излиза напред в резултата във втората част.

1:3 Медведев спечели много важен гейм и вече е в серия от три последователни в сета.

2:3 Димитров връща пробива. Общо 4 брейка в първите 5 гейма на сета. Интригата се завръща с пълна сила.

3:3 След брилянтен форхенд по правата Димитров взе гейма и изравни резултата в сет номер две.

3:4 Медведев нямаше проблеми в сервис-гейма си и се наложи убедително на 15 преди поредната пауза в мача.

4:4 Димитров изравнява резултата в сета.

4:5 Близо 10-минутният гейм приключи с ас на Медведев по диагонала. След паузата Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:6 Късен пробив, с който сетът приключва. Сега задачата на Димитров става изключително сложна.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Гейм на 0 за Медведев на старта на третата част.

1:1 Димитров печели подаването си на 0 и изравни резултата в сета номер три.

1:2 Медведев обърна гейма от 0:30 и отново е напред в резултата.

1:3 За съжаление Медведев стига до бърз пробив на 15 и вече контролира изхода на двубоя изцяло.

1:4 Медведев затвърди пробива с лекота и се доближава само на два гейма от място в неделния финал.

2:4 Най-после бърз гейм и за Димитров, който изостава само с пробив в третата част. Нищо не е загубено.

2:5 Медведев е само на гейм от финала, след като успя да вземе подаването си.

3:5 Медведев пропусна два мачбола и сега ще трябва да показва нерви, сервирайки за срещата.

3:6 Гейм, сет и мач - Данийл Медведев. Руснакът е на финал в Ню Йорк.