Пабло Кареньо Буста Испания ПОБЕДИТЕЛ 6 7
Времетраене [мин]: 97
Коментар на срещата

начало: 15:25 българско време

(сервис за Димитров):

0:1 Григор Димитров допусна пробив на старта на двубоя си срещу Кареньо Буста. Българинът започна колебливо и изоставаше с 0:40, но успя да спаси и трите точки за пробив. След първата двойна грешка дойде и шанс №4, който испанецът реализира след страхотен печеливш ретур от форхенд.

1:1 Кареньо Буста имаше преднина 40:15, но в последствие допусна връщане на пробива и изравняване на резултата, след като допусна няколко непредизвикани грешки.

2:1 Григор Димитров печели подаването си на 15 и за първи път от началото на двубоя излиза напред в резултата. Предстои първа пауза в мача, след която на сервис застава Кареньо Буста.

2:2 Бърз гейм на 15 и на сметката на Кареньо Буста.

2:3 Пробив за Кареньо Буста, който поведе с 40:15 след поредния си отличен ретур по правата. Димитров отрази първия брейк-бол, но при втория шансът беше на страната на испанеца.

3:3 Григор Димитров връща пробива без никакви пролеми. След страхотен минаващ удар българинът поведе с 40:15, след което Кареньо Буста направи неуспешен опит за къса топка.

3:4 Седем изиграни гейма от началото мна срещата, в които видяхме 5 пробива - нещо, доста нетипично за двубой при мъжете. За съжаление поредният брейк стана при сервис на Димитров, който загуби подаването си на 15 и отново изостава в резултата. Двубоят е абсолютно непредвидим.

3:5 Кареньо Буста прекъсна серията от последователни пробиви и взе гейма си, като се доближи само на гейм от успех в първия сет.

3:6 Първият сет е на сметката на Кареньо Буста, който успя да пробие началния удар на Димитров за четвърти път в рамките на първия сет.

(сервис за Кареньо Буста):

0:1 Кареньо Буста печели подаването си на 15 и открива резултата във втората част.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Димитров, с който българинът спира серията на испанеца.

1:2 Много продължителен гейм, в който Димитров пропусна две точки за пробив.

2:2 Втори много убедителен сервис-гейм на Димитров във втория сет, с който той изравнява резултата.

2:3 Гейм на 0 на сметката на Кареньо Буста. Без пробиви от началото на втория сет.

3:3 Димитров обърна гейма от 0:30 и изравни резултата. Предстои така важният седми гейм.

3:4 Без пробиви до момента в сета, след като Кареньо Буста взе седмия гейм на 30.

4:4 Бърз гейм на сметката на Димитров.

4:5 Гейм на 0 за Кареньо Буста. След паузата Димитров ще сервира за оставане в турнира.

5:5 Пореденият бърз гейм, след който резултатът отново е изравнен.

5:6 Кареньо Буста спечели гейма си и си гарантира минимум тайбрек в сета. След паузата Димитров ще сервира за втори път за оставане в двубоя и турнира.

6:6 Гейм на 0 за Григор Димитров. Тайбрек ще определи изхода на втория сет.

6:7 (4) КАРЕНЬО БУСТА СЕ НАЛОЖИ СЪС 7:4 ТОЧКИ В ТАЙБРЕКА И СЕ КЛАСИРА ЗА ПОЛУФИНАЛИТЕ В БАРСЕЛОНА.