Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 6 6
Филип Колшрайбер Германия 6 3 4
Времетраене [мин]: 142
Коментар на срещата

Филип Колшрайбер спечели жребия и избра да посреща. Двубоят ще започне с начален удар на Григор Димитров.

Начало: 14:11 часа

(сервис за Димитров):

1:0 С ас по правата Григор Димитров спечели откриващия гейм на двубоя и повежда в резултата.

1:1 Колшрайбер взима подаването си убедително на 15 и изравнява резултата.

1:2 Пробив за Филип Колшрайбер! Димитров взе първата точка в гейма, но последваха два страхитни бекхенд-уинъра на германецът. След двойна грешка резултатът стана 15:40, след което Димитров сгреши елементарно воле в близост до мрежата и сдаде подаването си.

1:3 Пробивът е затрден с гейм на 15 на сметката на Колшрайбер.

2:3 Първият сервис на Димитров "се завърна" и българинът спечели с лекота подаването си, като по този начин спря серията на германеца. Григор обаче ще трябва да търси връщане на пробива, ако иска да съхрани шансовете си в сета.

2:4 Григор Димитров поведе с 40:30 и стигна до точка за пробив, която за жалост не успя да реализира и в последствие Колшрайбер взе гейма си.

2:5 Ужасен гейм за Димитров, който допусна да бъде пробит за втори път и след паузата Колшрайбер ще сервира за първия сет. Играта приключи с поредна грешка на Григор в близост до мрежата.

3:5 Димитров направи пробив и остава в сета. Българинът обаче има да връща още един пробив.

4:5 Втори пореден гейм за Димитров, който при 30:40 отрази сетбол. След паузата германецът ще сервира за успех в първия сет.

4:6 Филип Колшрайбер спечели подаването си, с което и първия сет. Германецът позволи връщане и на втория пробив и беше солиден в гейма си. Първата част продължи 42 минути.

1:0 Бърз гейм на 15 на сметката на Григор Димитров, с който българинът открива резултата в сет №2.

1:1 Колшрайбер също взе гейма си на 15, за което помогна и Григор Димитров с няколко непредизвикани грешки.

1:2 Пробив за Колшрайбер, който взе гейма на 15 и прави сериозна крачка към успех в мача.

2:2 Григор Димитров връща пробива и съхранява интригата в срещата.

3:2 Бърз гейм на сметката на Димитров, който отново е напред в резултата.

4:2 Григор Димитров пробива и повежда с 4:2! Българинът реализира третия брей-бол, който се откри пред него и за първи път от началото на мача има пробив преднина.

5:2 Пробивът е затвърден и Григор Димитров е само на 4 точки от успех във втория сет. След паузата Колшрайбер ще сервира за оставане в сета. Емоционална реакция от Григор след последната точка в гейма.

5:3 Колшрайбер спечели убедително гейма си на 15 и прекъсната серията на българина. Григор ще сервира за успех в сета.

6:3 Григор обърна гейма от 0:30, записа серия от 4 последователни точки и взе сета. Победителят ще бъде определен след трети решаващ сет. Втората част продължи 43 минути.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Колшрайбер):

0:1 Колшрайбер взе подаването си на 15 и откри резултата във финалната част на двубоя.

1:1 Григор изоставаше с 0:30, но подобно на последния си сервис-гейм, записа серия от 4 последователни точки и наложи волята си.

1:2 Колшрайбер нямаше проблеми да вземе подаването си и отново излиза напред във финалния сет.

2:2 Гейм на 0 за Григор Димитров, който приключи играта с ас по диагонала.

2:3 Най-равностойният гейм от началото на сета. Григор Димитров на три пъти стигаше до точка за пробив, но и в трите случая не успя да се наложи. В крайна сметка геймът приключи с ас по правата на Колшрайбер.

3:3 Григор Димитров изравни резултата след гейм на 30 на сметката си.

4:3 Пробив за Григор Димитров, който успя да се справи с подаването на Колшрайбер в изключително важен момент - седмия гейм. Сега българинът държи всичко на ракетата си.

5:3 Григор Димитров отрази точка за пробив, взе подаването си и вече е само на гейм от място на четвъртфиналите в Монте Карло.

5:4 Колшрайбер си взе гейма и остава в мача. След паузата Григор Димитров ще сервира за място на четвъртфиналите.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът продължава напред в турнира.