Времетраене [мин]: 95
Коментар на срещата

начало: 16:51 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Българинът загуби първата точка в мача, но успя да спечели следващите 4 и безпроблемно откри резултата.

1:1 Краинович изравнява резултата с бърз гейм на сметката си.

2:1 Без пробиви след първите 3 гейма в мача. Предстои първа пауза, след която ще сервира Краинович.

2:2 Гейм на 0 за Филип Краинович.

3:2 Изключително труден гейм за Димитров, който трябваше да спасява 4 точки за пробив, две от които последователни. Българинът се справи и взе подаването си.

3:3 Отново бърз гейм за Краинович.

4:3 Гейм на 0 за Григор Димитров. Предстои нова пауза, след която на сервис застава сърбинът.

4:4 Поредно изравняване на резултата в сета.

5:4 От 40:15 Димитров допусна изравняване на резултата, но в крайна сметка успя да вземе подаването си и принуждава Краинович да сервира за оставане в сета.

5:5 Гейм на 15 за Краинович. Без пробиви до момента.

6:5 С шестия си ас от началото на двубоя. Григор Димитров си гарантира минимум тайбрек в първия сет.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета.

7:6 (4) ГРИГОР ДИМИТРОВ СПЕЧЕЛИ ТАЙБРЕКА СЪС 7:4 точки. При 5:4 Краинович допусна две последователни грешки и сетът приключи.

(сервис за Краинович):

0:1 Григор Димитров стигна до първата си точка за пробив в двубоя, но не успя да пласира ретура си в корта и в последствие Краинович си взе подаването.

1:1 Димитров печели подаването си след гейм на 30.

1:2 Гейм на 15 за Краинович. Предстои първа пауза в сета, след която Димитров ще сервира за изравняване на резултата.

2:2 Димитров изравнява след гейм на 30 в своя полза.

2:3 Отново много стабилна игра на сервиращия, в случая Краинович. Двубоят продължава без пробиви.

3:3 Бърз гейм на Димитров, който записа няколко уинъра от форхенд и не даде шанс на опонента си.

3:4 Така важният седми гейм отиде на сметката на сервиращия Краинович. Предстои поредна пауза в мача, след която ще сервира Димитров.

4:4 Сравнително труден гейм, в който се стигна до равенство. Димитров имаше последната дума и изравнява резултата.

4:5 Нов гейм, в който имаше равенство, но нищо повече. Григор ще сервира за оставане в сета след паузата.

5:5 Краинович беше само на 2 точки от сета (15:30), но Гришо отговори подобаващо и си взе подаването.

6:5 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:0, Краинович спаси първите две точки за пробив, но при третата допусна грешка, след която българинът извика мощно. След паузата Григор ще сервира за мача.

7:5 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. БЪЛГАРИНЪТ Е НА ЧЕТВЪРТФИНАЛ В РОТЕРДАМ ЗА ВТОРА ПОРЕДНА ГОДИНА.