Серина Уилямс САЩ ПОБЕДИТЕЛ 6 6
Времетраене [мин]: 66
Коментар на срещата

(сервис за Серина Уилямс):

0:1 Серина Уилямс започна със сервис-гейм на 15 на сметката си и откри резултата в последния за деня двубой на централния корт.

1:1 Виктория Томова спечели гейма си, в който трябваше да отразява точка за пробив. Резултатът е изравнен.

1:2 Гейм на 0 за Серина Уилямс, която в първите два гейма на свой сервис загуби едва една точка.

1:3 Дойде и първият пробив в мача, който за жалост е на сметката на Серина Уилямс, 7-кратна шампионка в турнира.

1:4 Пробивът е затвърден бързо с гейм на 15. Единствената точка, която Вики спечели, беше след двойна грешка на американката.

1:5 Равностоен сервис-гейм, който за жалост завърши с пробив за американката, която ще сервира за успех в първия сет.

1:6 Гейм и първи сет за Серина Уилямс. Американката имаше нужда от малко над 20 минути, за да поведе в резултата.

(сервис за Виктория Томова):

1:0 Томова спечели втори гейм от началото на двубоя, след като отрази точки за пробив. Страхотна игра на софиянката.

1:1 От 15:30 Уилямс успя да върне гейма и изравни резултата във вторта част.

1:2 Безупречен пробив за Уилямс, която вече е с пробив аванс и във втория сет.

1:3 Томова има за какво да съжалява, тъй като пропусна точка за връщане на пробива. С няколко отлични сервиса Серина измъкна подаването си.

2:3 Томова спечели подаването си и намалява преднината на Уилямс, която обаче продължава да бъде с брейк аванс.

2:4 Бърз гейм за Уилямс, която вече е само на два от крайния успех в мача.

3:4 Томова премина през ада, но успя да измъкне гейма си и отново е само на игра от Уилямс, която продължава да е с брейк напред.

3:5 Уилямс спечели подаването си без проблеми и вече е само на гейм от място в третия кръг.

4:5 Томова отрази мачбол и успя да си вземе гейма, след паузата Уилямс ще сервира за място в следващия кръг.

ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - СЕРИНА УИЛЯМС. Американката измъкна подаването си, без да блести, и продължава напред в турнира.