Халеп продължава без загубен сет на Уимбълдън

06-07-2022 17:07 | Tennis24.bg

Шампионката от 2019 година Симона Халеп се класира за полуфиналите на Уимбълдън.

Поставената под номер 16 надделя над 20-ата в схемата Аманда Анисимова с 6:2, 6:4 за 63 минути и продължава без загубен сет в турнира.

Румънката, бивша водачка в световната ранглиста, повеждаше с по 5:1 гейма и в двата сета по пътя си към успеха.

Халеп допусна само 6 непредизвикани грешки в двубоя срещу 27 на съперничката си, което се оказа решаващо.

Халеп очаква в спора за място на финала номер 17 Елена Рибакина (Казахстан), която пласира 15 аса при победата си над австралийката Айла Томлянович с 4:6, 6:2, 6:3 за 111 минути.

С успеха 23-годишната Рибакина, четвъртфиналистка от "Ролан Гарос" през миналия сезон, постигна най-доброто си класиране в турнирите от Големия шлем.