Надал набира скорост, Кириос отстрани Циципас

03-07-2022 08:32 | Tennis24.bg

Рафаел Надал се класира за осминафиналите на Уимбълдън. Поставеният под номер 2 в схемата испанец победи Лоренцо Сонего (Италия) с 6:1, 6:2, 6:4 за близо два часа игра.

Надал, който е носител на 22 титли от турнирите от Големия шлем, нямаше никакви проблеми в мача. Той загуби само три гейма в първите два сета, а в третия направи решаващ пробив за 5:4 и при свой сервис затвори срещата.

"Това беше най-добрият ми мач на турнира досега срещу най-трудния играч, срещу когото съм се изправял на това ниво. Пожелавам му всичко най-добро до края на сезона. Той има страхотно бъдеще. Чувствам се голям късметлия, че все още мога да играя на моята възраст", каза Надал след успеха.

Испанецът, който спечели Откритото първенство на Австралия и "Ролан Гарос" тази година, стана шампион в Лондон през 2008 и 2010 година.

В спор за място на четвъртфиналите 36-годишният Надал ще играе с с 21-ия поставен Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия).

Австралиецът Ник Кириос поднесе изненадата днес, след като елиниминира номер 4 в схемата Стефанос Циципас (Гърция) с 6:7(2), 6:4, 6:3, 7:6(7) за 3:17 часа.

27-годишният Кириос достига до четвъртия кръг на турнира за първи път от 2016 година насам. Следващият му съперник ще бъде Брендън Накашима (САЩ).