Лазаров с четвърта победа и дебютен четвъртфинал на Чалънджър турнир

25-11-2021 17:43 | Tennis24.bg

Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Манама (Бахрейн) с награден фонд 52 080 долара.

Във втория кръг на основната схема Лазаров победи с 6-3, 7-6 (3) №310 в света Нерман Фатич от Босна и Херцеговина. Срещата продължи точно 100 минути.

Преди този мач Лазаров записа още три победи. На старта на основната схема Алекс елиминира №3 в схемата Алту Челикбилек от Турция, който е №164 в световната ранглиста. В квалификациите той записа победи над германския левичар Йоханес Хертайс и над Александър Козбинов (Молдова).

За място на полуфиналите Лазаров ще играе срещу №306 в света Матео Виола от Италия или №231 Джей Кларк от Великобритания.

Българинът изостана с 0:2 в началото на мача срещу Фатич, но от 2:3 спечели следващите четири гейма за да се наложи с 6:3 в първия сет.

Във втората част Алекс на два пъти повеждаше с пробив, но допускаше рибрейк. Така се стигна до тайбрек. В него Лазаров загуби първите две точки, но спечели седем от следващите осем разигравания.