Димитров отстъпи пред Циципас в два сета

26-10-2021 19:02 | Станко Димов

Григор Димитров отпадна на старта на АТП 500 турнира в зала във Виена. Българинът изигра силен мач, но отстъпи в два сета пред водача в схемата Стефанос Циципас, в отделните части 6:7 (6), 4:6.

Димитров определено има за какво да съжалява, тъй като в тайбрека на първия сет имаше преднина 6:3 точки и три последователни разигравания за затваряне на сета. При 6:5 българинът пропусна смач в близост до мрежата, което впоследствие се оказа фатално за изхода на първата част.

Във втория сет Циципас стигна до един пробив в 10-ия гейм, с който си заслужи място във втория кръг, където го очаква Франсис Тиафо. Това беше трети двубой между Димитров и Циципас, като гръцкият тенисист вече води с 2-1 победи.

Загубата ще коства и точки за ранглистата на Димитров (№22 в момента), тъй като миналата година българинът достигна до четвъртфиналите в столицата на Австрия.

Следващата спирка пред Димитров ще бъде Париж, където другата седмица ще се състои последният за сезона турнир от Мастърс 1000 сериите.